16 Eylül 2013 Pazartesi

Andrea Kane - Kalbimdeki Mühür


Orjinal Adı: The Silver Coin
Seri Bilgisi: The Colby's Coin Series #2
GoodReads Puanı: 3.90
Türkçe Yayın: Siyahinci Yayınları
Çevirmen: Esra Gül
Yorumum;

Hani olur ya bazen bir seriye başlarsınız devamı ilkini aratır, bu seride kesinlikle böyle bir durum yok :D
Serinin ilk kitabından sıradan bir historical olmadığını anlamıştık zaten, polisiye/gerilimin historical versiyonu dersek abartmış olmam diye düşünüyorum. İkinci kitapta çıta biraz daha yükselmiş gördüm ve çok sevindim. İlk kitabı okuyanlar bilir, sonunda Breanna kiralık katili elinden vuruyor ve kuzeninin hayatını kurtarıyordu.
İlk kitabın sonlarında kendini iyice hissettiren kiralık katilimiz ve Breanna ikinci kitabın konusunu oluşturuyor.
Kiralık katilimiz, başarısızlığı hazmedemedi, elinin acısını unutamayıp bir kadın tarafından bu hale getirilmesini gururuna yediremedi ve bir kedi fare oyunu başlattı. İlk kitabın polisiye gerilimine psikolojik öğelerde girince tadından geçilmez oldu diyebilirim.Katil Breanna’yı sürekli rahatsız edip sevdiklerinin ve kendisinin ölümüyle tehdit ediyor olması işin içine Royce Chadwick’in de dahil olmasını sağladı. İyi ki de dahil oldu :) 
Kendisi kayıp ya da bulunmak istemeyen insanları bulan bir araştırmacı, suçlu psikolojisinden çok iyi anlıyor. Bir de Breanna kadar cesur olup aşık olduğunu da hemen kabul edebilseydi :)
Bu kitap için çıtanın bir tık daha yükseldiğini belirtmiştim, Criminal Minds dizisini bir çoğunuz bilirsiniz, yazar dizideki ana fikri romanında uygulamış, sırıtmadan cuk diye oturtmuş.
Sonuna kadar heyecan, gerilim ve gizem devam etti. Hele katilin adı geçene kadar kesin şu ve ya budur diyemedim. Bir iki yerde o kadar zeki, mantıklı kuzenlerden yapmalarını beklemediğim şeyler gördüm onu da sevdiklerini korumak sebebiyle yaptıklarını düşündüğümden fazla da takılmadım.
Sonuç olarak, kesinlikle sıkılmadan keyifle okunabilecek bir seriyi tamamlamış oldum
Tarihi roman severlerin, farklı bir soluk olarak Coin serisini seveceklerini düşünüyorum.

değerlendirmem

5-Tek kelimeyle mükemmeldi***Breanna Colby tüm hayatı boyunca korkunun uçurumlarında yaşamıştır ve tek neşe kaynağı yakın zamanda çok sevgili kuzeni Anastasiayla yeniden bir araya gelmesidir. Şiddet yanlısı babasının hapse tıkılmasıyla birlikte, baskı altında yaşamış genç kadın kozasından çıkıp o güne kadar yaşayamadığı bütün güzellikleri yaşayabilecektir. Ancak bütün gölgelerin ortadan kaybolmadığını ve geçmişten gelen bir belanın hem kendisine hem de Anastasiaya sinsi sinsi yaklaştığını fark eder. Yetkililer, karanlıklarda pusuda bekleyen kiralık katili yakalayamayınca Colby ailesi yakalanması zor olan kişileri bulma konusunda bir numara olan, zeki ve teklifsiz Royce Chadwicke başvururlar. 

İnatçı, özgür ruhlu Royce ise kendi koyduğu kurallara göre hareket eden, yalnızlığı seven biri olmuştur her zaman. Zayıflığa çok az tahammülü vardır. Narin Breanna Colby onu oldukça şaşırtmıştır, çünkü genç kadının kırılgan dış görünüşünün altında aslında çok güçlü biri vardır. İkisi yan yana, çok büyük bir tehlikeyle yüzleşirken Royce var olduğunu bile hayal etmediği bir kadını keşfeder -bu çok hoşuna gitmese de gönlünü kaptırdığı kadını. Ama Royce önce davranıp katili öldürmediği sürece Breannayla bir gelecekleri asla olmayacaktır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder