16 Kasım 2013 Cumartesi

RKBT 3. Gün || İLKER BALKAN KİTAPLARI: KÖR KUYU CAST || ELVEDA ÇOCUK ÖN OKUMA

Turumuzun son gününde Kör Kuyu Cast ve Yazarımızın yeni kitabı olan "ELVEDA ÇOCUK" ön okumasıyla sizlerleyim...

CAST


Nilgün: 

Kitabımızın ana karakteri, Çocuk sahibi olmaya çalışan ve İbrahim'in eşi... 
Benim gözümde sevgisizlikle kendini bitirmiş, kızgın ve kırgın tüm mutluluğunu bir çocuğa bağlamış biri... Oyuncu seçimim Benian Dönmez oldu.İbrahim:

Annesinin beğenmesiyle Nilgün'le evlenmiş, aşksız bir evlilikte giderek içine kapanmış, sonunda aşkı dışarıda bulmuş, çift bir hayat yaşamaya başlamış biri. İbrahim için beğendiğim oyuncu ise Erdal Bilingen oldu.Funda:

İbrahim'in hayatına giren kadın, nam-ı diğer öteki kadın... Nilgün'ün tersine hayat dolu, İbrahim'e yaşadığını hissettiren, pozitif, iyiliksever, şefkatli kadın, oyuncu olarak gülen gözleriyle Ceyda Düvenci'yi seçtim...Dr.Tarık:

Nilgün ve İbrahim'in sonunda tedavi için gittikleri doktor. Doktor-hasta ilişkisinde sınırları aşan, kendini platonik bir aşkla Nilgün'e bağladı. Bu platonik aşk, kaldıramadığı için uyuşturuculara yönlendirdi ve kısaca psikopata bağladı. Resimdeki haliyle doğru seçim olduğunu düşündüğüm oyuncum, Ahmet Öncan oldu...Nilgün'ün Annesi:

Bir tecavüzden meydana gelmesi nedeniyle kızını hiçbir zaman sevememiş, tecavüzcüsü-eşine olan nefretini kızına yöneltmiş... Nilgün'le aralarında adlandırılmamış, dillendirilmemiş olan düşmanlık, her ikisinin son zamanlarında bile etkisi korumuş. Annesi rolü için seçtiğim oyuncu Ortans Kıvanç oldu...Nilgün'ün babası: 

Torun sevdasıyla gözleri açık olarak bu dünyadan göçen babası, aynı zamanda annesinin tecavüzcüsü... Seçtiğim oyuncu Ahmet Gülhan oldu.Meltem: 

Nilgün'ün uzaktan akrabası ve iş arkadaşı. Sonralarda dert ortağı. Gözümde canlandırdığım karakter için uygun gördüğüm oyuncu Selma Özkanlı oldu... Falcı/büyücü kadın:

Nilgün'ün çocuk umuduyla gittiği Sevilay'a ait kan donduran kehanetlerde bulunan falcı için en uygun olduğunu düşündüğüm oyuncu Serra Yılmaz oldu... Bence tam oldu sizce :D :D
Serkan: 

İbrahim'in babalık sevgisini tattığı, Funda'dan olma oğlu, İbrahim oğlunu çok sevdi. Oyuncum, Özgür Ege Nalcı...SEVİLAY:

bir çok şeyin başlangıcı ve sonu, katil damgası yiyen, doğduğuna sevinilmeyen bebek...


&&&&&&&


Son olarak yazarımızın yeni kitabının ön okuması
"ELVEDA ÇOCUK"


hoşçakalın, sevgiyle kalın...

Çiğdem


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder