8 Mayıs 2015 Cuma

Lena Diaz - Körebe- Ölüm Oyunları Serisi 4 [YORUM]

 
 
Orjinal Adı: Take the Key and Lock Her Up
Seri Bilgisi: The Deadly Games Series#4
Goodreads Puanı: 4.03
Türkçe Yayın: Eksik Parça Yayınları
Çevirmen: Cem Yurttaş
Türü: Polisiye ,Gerilim, Romantik
 
YORUM
 
Son yazımda sıradaki kitabın "Körebe" olduğunu söylemiştim. Ve Körebe'de bir hamlede okundu bitti. Yine her zamanki gibi çok beğendiğim bir kitap oldu. Serinin son kitabı olmasının yanında yazarın başka bir serisine geçiş kitabı da diyebiliriz. Son kitapta Buchanan ailesinden (ben klan diyorum) Devlin'in ve çaylak dedektif Emily'nin hikayesini okuyoruz.
Körebe'nin konusuna gelirsek, Devlin'in çalıştığı Exit şirket son derece özeldir ve göründüğü gibi değildir. Tabi Devlin'de öyle. Basit bir tur rehberinden çoook daha farklıdır ve işi gereği kanunlarla pek hoş beş değildir. Dedektif Emily ise kadınları kaçıran bir seri katilin peşindedir. Bir şekilde bu soruşturmaya Devlin'de dahil olur. Devlin birinin kendisiyle kedi fare oyunu oynadığının farkına varır. Çünkü kanıtlar ve olaylar bir şekilde O'nu ve ailesini işaret etmektedir. Bir yandan da çalıştığı şirketin gizliliğinin ifşasından çekinmektedir. Ancak bir şekilde şirketi açığa çıkar. Devlin ve Emily hayatta kalma mücadelesine girer. Sonrası bir sürü aksiyon :)
Önceki kitaplardan Buchanan'ların annelerinin onları terk ettiğini biliyorduk. Sonrasında ne olmuş bitmiş haberimiz olmamıştı. Serinin bu kitabında onunla ilgili yeni şeyler de öğreniyoruz. Bu kadarcık bilgi spoiler sayılmaz dimi :D :D 
Seride  hep kanun güçleri adına çalışan Buchanan'ları görürken Körebe'de işler biraz daha farklı. Devlin'in işi itibariyle biraz gri bölgede diyebilirim. Kötü adam mı bence hayır. Kanunların diğer tarafında ama kesinlikle kötü adam değil. :) Karakterlerden açılmışken konu burdan devam edelim. Lena'nın Devlin'in anlatışını sevdim. Geçmişte yaşadıklarından sonra birazcık karanlıklarda dolaşan adamı güzel anlatmış. Emily'e gelirsek keşke acemi, sarsak bir dedektiften daha üst seviyede yazsaymış daha iyi olurmuş dediğim kısımlar oldu ama çok da kötü yazılmış bir karakter olduğunu düşümüyorum.
Buchanan'lardan Austin'in hikayesini çok merak ediyorum. Lena'nın onu yazıp yazmayacağını bilmiyorum ama dileğim yazması yönünde. Onun yaşadıkları da az değil çünkü. Bu kitapta da bahsi oldukça geçiyor. Dolayısıyla merak katsayılarım giderek artıyor. :D
Yukarıda Körebe için başka bir serinin geçiş kitabı diye bahsetmiştim. Körebe'de Devlin'in çalıştığı şirket olan EXİT, yeni seriye adını veriyor.
Serinin tüm kitapları gibi yine bu kitapta gerilim, polisiye, romantizm hatta komediyi bile :D gayet güzel harmanlamış. Bir önceki yorumda da demiştim kesinlikle kulvarında özel bir kalem. Okuyucunun merak duygusunu yüksek tutuyor ve de sonunda hep şaşırtıyor. Kesinlikle yazarın kitaplarını okumanızı tavsiye ederim.
 
 
ARKA KAPAK 
 
 
Lena Diaz, heyecan verici bir başka Ölüm Oyunları romanı ve karanlık bir soruyla geri dönüyor: Özgürlüğünüz bütün hayatınıza mal olursa ne yaparsınız?

Karanlıkta saklananın düşman olduğunu tahmin edebilirsin. Ama peki ya düşmanların sayamayacağın kadar çoksa? Devlin'in geçmişi düşmanlarla doluydu ve dâhil olduğu bir polis soruşturmasıyla birlikte bu düşmanların her biriyle yüzleşmek zorundaydı. Ama bu sefer tehlikede olan sadece kendi canı değildi, sebebini çözemediği bir çekim hissettiği yeni yetme polis Emily'nin de canı tehlikedeydi.

Kadınlara akıl almaz işkenceler yapan azılı katilin yeni hedefi ise Devlin ve yanından bir an olsun ayırmadığı Emily gibi görünüyordu. Tuzak kurulmuştu ve ölüm oyunu yeni kurbanlarını arıyordu.
(Tanıtım Bülteninden)
 

1 yorum:

  1. Merhaba,
    blogumda yaptıgım çekilişin kazananı sensin ;)
    seyhanc@gmail.com adresinden benimle iletişime geçersen sevinirim ;)

    YanıtlaSil