27 Nisan 2015 Pazartesi

Lena Diaz - Küller ve Anılar - Ölüm Oyunları Serisi 3 [YORUM]

Orjinal Adı: Ashes, Ashes, They All Fall Dead
Seri Bilgisi: The Deadly Games Series#3
Goodreads Puanı: 4.32
Türkçe Yayın: Eksik Parça Yayınları
Çevirmen: Cem Yurttaş
Türü: Polisiye ,Gerilim, Romantik


Yorum

Merhabalar,
Uzun bir aradan sonra yeni bir yorumla yayındayım :) Bir süredir okur tıkanıklığı yaşıyordum. Sadece yazarlar mı yaşayacak bu durumu, bazen biz okurlarda aynı dertten muzdarip olabiliyoruz. Bu can sıkıcı durumu Lena Diaz ile atlattım :D
Yazarın kitaplarını oldukça keyifle okuyorum.
İlk kitabı Ölüm Falı, ikinci kitabı Gölgeleri Kovala gayet güzeldi. Şimdi ise Küller ve Anılar kitabıyla yine mest etti. Kesinlikle  diyebilirim ki Lena Diaz kulvarında özel bir kalem... İlk kitabından itibaren yayınlanan kitaplarını hiç hayal kırıklığına uğramadan okuduğum nadir yazarlardan kendisi.
Şimdi gelelim Küller ve Anılar kitabına... Romantizmi, gerilimi ve polisiyeyi yine çok güzel kotarmış sevgili Lena. Okuyanlar bilir her kitabında bir sonrakilerin karakterlerine yer veriyor. Gölgeleri Kovala'da Buchanan kardeşlerden Matt ve özel Ajan Tessa James'le tanışmıştık. Serinin 3. kitabında bu iki karakterimiz etrafında kurgulanan polisiye gerilim yer alıyor. Karşımızda yine bir seri katil var. Küller, Küller, hepsi düşüp ölürler.... notuyla isimlerin yer aldığı mektuplar FBI'da özel ajan olan Tessa James dışında kimsenin ilgisini çekmez. Hatta takıntı haline getirmiştir. Ancak bir suç ve seri katille ilişkilendiremez. Amiri Tessa'ya resti çeker, bir hafta zaman tanır ve de özel dedektif Matt Buchanan ile çalışmasını ister. Matt'le birlikte çalışması ona arayışında yol katetmesini sağlarken, ona karşı hislerinin yoğunlaşmasına da sebep olur. Hele ki katilin kendi geçmişiyle bağlantılı olması onun için bir şok olur. Birlikte araştırdıkça bu şoklar derin ve acı anıların geri gelmesine sebep olacaktır.
Dediğim gibi Lena çok özel bir kalem, kurguları çok katmanlı, tahmin ettim dediğiniz yerde kurguya yeni ögeler ekleyerek tabir caizse nanik yaparak şaşırtıyor. Dili akıcı, edisyonu gayet iyi. Betimlemeleri kuvvetli. Kurgunun atmosferini okuyucuya kolayca geçiriyor. Polisiye, gerilim, romantizm gibi türleri bir arada okumayı seviyorsanız Lena'nın kitapları bunun için birebir diyebilirim.
Şimdi sırada yine bir Lena var <<KÖREBE>> ... yakında....Arka Kapak

Her mektupla gelen saklı bir ipucu ve her ipucunun arkasına saklanmış korkunç bir gerçek... 

Savannah'daki FBI ofisine, kaynağı belli olmayan mektuplar gönderilmektedir. Her birinde farklı bir kurbanın ismi yazan mektuplar, bir çocuk tekerlemesiyle sonlandırılmıştır. Küller küller, hepsi düşüp ölürler... 

Kurbanların yardım feryatlarından etkilenen Özel Ajan Tessa James, cinayetleri çözmek için işe koyulur. Danışman olarak da yanına çekici ve akıllı bir genç olan Matt Buchanan verilir. Cinayetlerle birlikte, ardında küllerden başka bir şey bırakmayan kundakçı bir katil de ortaya çıkacaktır. Tessa, ipuçlarının kendisini işaret ettiğini anladığında bir şeyin farkına varır; Eğer geçmişini hatırlayamazsa, bir sonraki kurban o olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder