29 Ocak 2015 Perşembe

Emily Snow - Medcezir [YORUM]
Orjinal Adı: Tidal
Seri Bilgisi: -
Goodreads Puanı: 3.99
Türkçe Yayın: Novella Yayınları
Çevirmen: Gülfem Çırak
Türü: günümüz romantik, genç yetişkin


YORUM

Klasik bir konu anlatılıyor olmasına rağmen keyifle okuduğum kitaplardan biri oldu Medcezir. Dibe batmış bir aktris olan Willow, rehabilitasyon sonrasında yeniden küllerinden varolmaya çalışmaktadır, hem insani hem de mesleki açıdan. Bu esnada karşısına kendisi gibi içten yaralı genç bir adam çıkar. Cooper, yakışıklı sörf eğitmeni.İlk andan itibaren aralarında bir çekim oluşur. Yer yer atışmalarla, yer yer de kendini kaptırmalar şeklinde kendini baş gösterir. Willow’un dibe batmasına çivi çakan bir sırrı vardır ve kendini yiyip bitirmesine sebep olmaktadır. Hayata ve insanlara güvensiz, tereddütlü bir Willow karakteriyle karşı karşıyayız. Öyle ki "aşk"ın geldiğini biliyor ama elini uzatmaya korkuyor. Ama buna rağmen kendini bırakmamaya çalışması, bir daha geriye dönmemek için çabalaması dikkate değerdi. Tuttum kızcağızı :) 
 Gelgelelim Cooper'a... Neden bu yazarlar sağlam erkek karakterler yazıyor diye isyan edesim var. O da kendince yaralı ama Willow kadar dibe vurmamış. Başından beri ben burdayım, kaya gibi sağlamım, hiç düşünmeden sırtını bana dayayabilirsin imajıyla gönlümü fethetti. Cooper gerçek olsun, benim olsun diyebilecek kadar sevdim karakterini :) 
İlk başlardaki hızlı gelişen tensel çekim başımı döndürdü ve durumu azıcık garipsedim. Nerde o naif aşklar diye iç geçirdim. Ama bir süre sonra o çekim harika bir aşka dönüştü ve tadından geçilmez oldu :) Yazarın kalemini sevdim, abartısız ve gerçekçi anlatımı ile başta da bahsettiğim klasik yada klişe bir konuyu güzelce işleyerek farklılaştırmış. Dili de anlatımı da oldukça akıcı.  Finaline ise sadece mükemmel diyorum :)
Umarım Novella'dan yazarının diğer kitaplarını da fazla beklemeden okuruz. :D

ARKA KAPAK


'Seni Seviyorum Ama Sen Olmadan Da Yaşayabilirim Sadece Sensizliği Reddediyorum'

Willow Avery, çocukluğundan beri oyunculuk yapan ve imrenilecek bir hayat süren, çok yetenekli bir Hollywood yıldızıdır. Ta ki kötü alışkanlıklar edinip her köşe başında küçük suçlar işlemeye başlayana ve dibi boylayana kadar Yatırıldığı rehabilitasyon merkezinden çıktığında Willow'un etrafında kimse kalmamış, ümitleri yıkılmıştır. Kendini yepyeni bir film projesinin içinde bulduğundaysa karşısına sarışın, yakışıklı ve seksi sörf hocası Cooper'ın çıkacağını ve tüm hayatını değiştireceğini henüz bilmiyordur. Tüm dünyanın gözü yine onun üzerine çevrilmişken ve gelecek ona yeni başlangıçlar vaat ederken Willow, kendini dalgaların akışına bırakır ama geçmişindeki sırlar derisindeki yara izi kadar yakınındadır.

"Medcezir'in erkek karakteri beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı ve yoğun duygulara sürükledi. Cooper yürek hoplatan cinsten."
-Kelli Maine-

"Bu kitapta her şeyden biraz var. Romantizm, karmaşıkkarakterler, sırlar, mizah,ilginç arkadaşlıklar, erotizm… Kitap bittiğinde insan büyük bir duygu yoğunluğu yaşıyor."
-The New York Times-

"Her karakter ve bu kitabın her sayfası inanılmaz eğlenceli, Willow ve Cooper'ın hikâyesi kesinlikle kalbinize dokunacak."
-Publishers Weekly-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder