28 Aralık 2014 Pazar

Cindi Madsen - Ey Aşk, Evliliğe Hazır mısın? [YORUM]


Orjinal Adı: Ready to Wed
Seri Bilgisi: -
Türkçe Yayın: Novella Yayınları, 2014
Goodreads Puanı: 3.98

YORUM

Kadınların hayatlarında dönüm noktaları vardır. Evlilik gibi mesela... "O" kişiyi bulduğumuza inandığımızda ve de evet deyip bunu resmileştirmek istediğimizde dünyalar bizim olur. Hazırlanırız. Önce konsept planlanır sonra da gelinlik, saç baş, yemek vs. heyecan tavandır bu süreçte... Ta kiii "o gün" gelir, nikah memurunun karşısında beklerken hiçbir şeyin "o anın" büyüsünü bozamayacağını düşünürsünüz. Tıpkı kitabımızın kahramanı Dakota gibi.. 
Kendisi düğün organizasyonlarının piri olarak her olumsuzluğa karşı mutlaka yedek bir planı vardır ancak muhteşem bir sahilde, kendi düğününde, nikah memurunun karşısında tek başına kalmaya karşı yoktur.!!!
Dakota Jane Halifax Vegas'ta son derece popüler olan bir düğün organizatörü, aynı zamanda bir gazetede evlilik üzerine yazılar yazdığı bir köşesi var. Son derece düzen takıntılı, hayatı renklere kodlamış biri.  Damat Grant'in son dakikada tırsıp onu nikah masasında terketmesinden sonra uğradığı hayal kırıklığı bir yana hayatı da iyice karışmış vaziyette. İnsanlara bu durumu nasıl açıklayacağını bilemiyor, kalacak yeri yok, idareten arkadaşında kalıyor, köpeğinden ayrı. Ayrıca gazetede ona takmış başka bir köşe yazarıyla da uğraşmak zorunda. Bir de müşterileri var tabi..
Tam bunlarla uğraşırken çocukluk arkadaşı Brendan tekrardan hayatına girer. Grant'te karşısına mazeretiyle çıkıp yeniden hayatına dahil olmak ister. 
Kararsızdır, Grant'i affedip hiç birşey olmamış gibi devam mı etmeli yoksa Brendan ile yeni bir Dakota olarak ileriye mi bakmalı?
Oldukça sevimli bir romantik komedi. Yazardan okuduğum ikinci kitap. İlk kitabında olduğu gibi bir asıl hikaye, bir de hikaye için de anekdot/tavsiye tarzında ufak hikayelerden oluşuyor. Hem Dakota'nın kendi hikayesini, hem de çeşit çeşit gelin profillerinin olduğunu hikayeleri okumak eğlenceliydi. Dili sade okuyucuyla sohbet tarzında yazılmış. Kapağı orjinal ve ayraçtaki minik kalpte çok şeker bir ayrıntı olmuş :D
Kitapla ilgili tek sıkıntı redaktesi, tekrardan bir son okumayla üzerinden geçilirse çok iyi olur.
Onun haricinde keyifli vakit geçirmek üzere okunabilecek, hoş bir romantik komedi. :) :)

ARKA KAPAK

Dakota Halifax, mutluluğa giden yolda insanlara rehberlik eden ünlü ve başarılı bir düğün organizatörüdür. Kendi düğün töreni de şu ana kadar yapılanların en mükemmel örneklerinden biri olacaktı.Tabii nişanlısı Grant evlenmekten son anda vazgeçmeseydi.

Genç kadın yaşadığı hayal kırıklığıyla baş etmeye çalışırken, yıllar sonra çocukluk arkadaşı Brendan'la yolları kesişir. Belki de aşk, karşısına Brendan'ı çıkararak ona yeniden göz kırpıyordur. Ancak nişanlısının tekrar ortaya çıkması kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

İkisi arasında tercih yapmak zorunda kalan Dakota yola kiminle devam etmeli dersiniz?

"Gerçek aşkın gidişatı hiçbir zaman pürüzsüz değildir."
-William Shakespeare-

"Mizahi yönü kuvvetli, eğlenceli ve son derece romantik bir hikâye."
-Romantic Times-

"Okurken kimi zaman Dakota'nın yerinde olmak istemezdim diyeceksiniz ama çoğu zaman da onun yerine geçmek isteyeceksiniz."
-Amazon-

"Evliliğe ve aşka dair samimi ve bir o kadar gerçekçi bir roman okuyacağınızdan emin olun."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

1 yorum: